HOŞGELDİN GEZGİN BU BİR BULUŞMA ÇAĞRISIDIR ÇOK ŞEY KONUŞULACAK

Zirveye Çok Az Bir Süre Kaldı

Gezgin Ödülleri 2020’nin Kazananları Belli Oldu

Bu yıl ilk defa Gezgin Ödülleri‘ni 07 Mart’ta gerçekleştireceğimiz Gezgin Zirvesi etkinliğinde düzenleyeceğimiz ödül töreni ile dağıtacağız.

05-15 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen halka açık oylama yapılmıştı.

Bu yıl 15 kategoride halk oylamasıyla dağıtılacak ödüllerin kazananları belli oldu. Oldukça çekişmeli, heyecanlı ve ilginç sonuçların ortaya çıktığı yarışmanın işte kazananları:

GEZGİN ÖDÜLLERİ SONUCU

GEZGİN ZİRVESİ

Bir yıllık aranın ardından yeniden halatları çözüp güvenli limanlarlardan uzaklaşmayı göze alıyoruz. Gezgin ruhlu maceracılar burada mı? Gezerken enerjisi hiç bitmeyenler, rüzgarla yol alanlar, benzinle yol alanlar, her şartta yola çıkanlar ve her daim yolda olanlar, ideal lezzeti arayanlar, kendini arayanlar, bu ZİRVE sizin.

"Gezgin Zirvesi” Avrupa Rüyası ailesinin katkılarıyla 7 Mart 2020’de İstanbul Sahne Beşiktaş'ta gerçekleştirilecek. Gezgin Zirvesi’nde, gezerek yeni yollar keşfeden gezginler, yolculuk hikâyelerini sizlerle paylaşacak.

İstanbul

Sahne Beşiktaş

7 Oturum

Ödül Töreni

34 Konuşmacı

Gezgin

7 Mart

2020

HAZIR MISIN GEZGİN!

Bu yıl 2. si düzenlenecek Gezgin Zirvesi’20, adımladıkları yollarla dünyalarını değiştiren birbirinden önemli 34 gezginin katılımıyla, 7 oturum ve ödül töreni olarak gerçekleşecek. Çift Gezginler, Gurme Gezginler, Kadın Gezginler, Gezgin Dünyası ve Sosyal Medya, Gezmeyi Yaşam Tarzı Yapanlar, Travel & Lifestyle & Blog başlıklarına ev sahipliği yapacak etkinlik gezgin dünyasının önemli isimlerini buluşturacak.

2020 KONUŞMACILAR

Sevil Ekşioğlu YÜKSEL 2 Tek 1 Çift
Sevil Ekşioğlu YÜKSEL

Merhaba, Ben  2tek1cift’ in “ İyiki’ leri biriktirmiş Bir Ben “ kısmı olan  Sevil  Ekşioğlu Yüksel.  Bana ve aileme göre 08.07.1976  81300 Moda, İstanbul doğumluyum. Kayıtlara göre ise 08.08.1976 Rize doğumluyum. Sanırım gezgin ruhumun tohumları taaa hayat hikayemin başında atılmış :) Her öğün bir sonraki öğünün de hazırlığını yapan ve mutfakta müthiş Lezzetler ortaya koyan  bir anneyle ve her akşam eve gelirken fıstıklı damak çikolata ve fındıklı 9 kat tat gofretle gelen hafta sonları mutlaka İskender yemeye götüren  bir babayla büyümüş olmamla da yemek sever ruhumun tohumları atılmış oldu sanırım. Eğitim hayatım boyunca özel ders öğretmenliği yaptım, Marmara Üniversitesi  Ekonometri bölümünden mezun oldum, birkaç ay bir reklam şirketinde çalıştıktan sonra öğretmenlik güzel iş böyle sabah kalkmalar pek bana göre değil diyerek. Kurumsal hayata daha merhaba demeden elveda dedim, 7-8 yıl İngilizce ve Matematik dersleri verdim ve sonrasında da aradığım aşkı bularak 2005 yılında evlendim. Aradan 10 yıl geçtiğinde bir kızım, bir oğlum ve 2tek1cift adında, yaptığım paylaşımlarla insanlara biraz daha motivasyon, biraz daha mutluluk  vermek istediğim, 2tek1cift gezdiğimiz gördüğümüz ve yediğimiz içtiğimiz bizi etkileyen Her şeyi paylaştığım, bir bloğum ve instagram hesabım olmuştu. Nerede ve nasıl büyüdüğünüzün yaşamınızda etkisi çok büyük. Ailece yemek yemekten, farklı lezzetleri tatmaktan ve yeni yerler keşfetmekten keyif alan bir yapımız vardı. Üniversite yıllarıyla beraber, gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahatlerimde, bu bende artık bir yaşam biçimi haline dönüştü. Sosyal platformları da oldukça fazla kullanıyor, gezdiğim gördüğüm yerler hakkında aile, dost ve arkadaşlarıma bilgiler verip tavsiyelerde bulunuyordum. Ve 15 Ağustos 2015 de, sevgili eşim, ‘’ tüm bu paylaşımlardan çok keyif alıyorsun ve bence bunu çok da iyi yapıyorsun, bir blog mu yazsan? ‘’dedi ve ben 48 saat içerisinde ‘’2tek1cift’’ adını verdiğim blogumu yayına geçirdim. Ve tabi zamanla Facebook gibi, Instagram gibi, Twitter gibi birçok mecrada da yer alan bir hesap oldu. Ve ne mutu ki tüm takipçilerim ve okuyucularımla giderek büyüyen de bir aile olduk…

Berrak TANGÜLÜ Berrakberroo
Berrak TANGÜLÜ

Gazeteci Kenan Erçetingöz’ün kurucusu olduğu Türkiye’nin en güçlü magazin ve mekan portalı olan gecce.com’da 5 sene mekan editörlüğü ve köşe yazarlığı yaptım. Sosyal medyada da oldukça yoğun bir ilgi görüyorum. Özellikle @berrakberroo adlı instagram hesabım ve berrakmekanlarda.com adlı web sitem etkileşimi yüksek bir güce sahip. Ayrıca gezdiğim, gördüğüm, yediğim, içtiğim heryeri ve herşeyi benimle beraber kanlı canlı yaşatan videolarımı yüklediğim bir youtube kanalım var. İsmi ‘’Berrak Berroo’’. Yaklaşık bir senedir de hurriyetcomtr/mahmurecom da köşe yazarlığı yapıyorum. Hurriyet'te daha ağırlıklı olarak seyahatlerimi yazıyorum.

Emrah KOÇER Doğadaki Yabancı
Emrah KOÇER

Özgürlüğün ve yaşamın sabah iş yerine çıkarken kullandığı asansörde, masana gelen çayda veya restoranda geçen bir öğle molasında olmadığını anlayan; dört duvarın, toplantıların, bitmeyen telefon trafiğinin arasından sıyrılıp her fırsatta ya koşan bir beyaz yakalı o. Şehir hayatına virgül koy mottosuyla işini ve sevdiklerini bırakmadan iki hayatı bir arada yaşamanın mümkün olduğunu gösterme çabasında. Doğada tanımadığı onca bitki ve hayvan türü içinde bir yabancıyım diyerek öğreniyor ve öğrendiklerini de aktararak yoluna devam ediyor.  

Özlem TUNCA Dünyayı Geziyorum
Özlem TUNCA

Dünyayı gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor. Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Elif Aleyna DUMAN Elif Diye Birinin Günlüğü
Sedat AÇIL Gezenbilir
Cemre Nur MELEKE Gezgin Kadınlar
Cemre Nur MELEKE

Cemre Nur Meleke, “Türkiye’de gezgin kadınlar var!” söyleminin öncüsü. Gazetecilik ve kitap eleştirmenliği, aynı zamanda sinema alanında akademik kariyer yapan Meleke, 23 yaşındayken “Kadın yola çıktığında dünya değişir” diyerek Türkiye’de binlerce hemcinsine ulaşan Gezgin Kadınlar platformunu kurmuş, birçok kadına seyahat tutkusunu aşılamıştır. Türkiye’de kadınlar adına yapılan projelere yeni bir ses getirmiştir. Gezgin Kadınlar; 2015 yılında kurulmuş olup Türkiye’de kız kardeşlik müessesesi temelli, kadınları seyahate teşvik edici birçok etkinlik gerçekleştiren, adını medya ve basında duyurmuş olan ilk ve tek platformdur. Gezgin Kadınlar kurucusu Cemre Nur Meleke, “Kadın Gezginler” oturumunda moderatör olarak aramızda olacak.

Pınar BULUT Gezgin Kutubalığı
Pınar BULUT

Pınar Bulut, Nam'ı diğer Gezgin Kutubalığı. Boyu kendini çoktan geçmiş 2 çocuğu, mükemmel bir eşi, bitip tükenmeyen seyahat aşkı, heyecanı ve her şeyi merak etme huyu var. Gezdiği ülkeler 50'yi geçtikten sonra saymayı bırakmış. Ama her çıkan fırsatta gezmek ve dünyaya aşık olmayı hiç bırakmamamış. Bir çok yazılı basında, ulusal radyolarda ve çeşitli dergilerde freelance seyahat içerikleri yazıyor. Bunların dışında herkes daha kolay gezsin, daha çok gezsin, seyahate cesaret etsin diye yolculuk ve destinasyon ipuçları içeren el emeği göz nuru bir bloğu var. Instagramda her sabah dünyanın bir köşesinden yüzünüze gülümseme konduracak bir fotoğrafını koyar. Youtube kanalında da 5 dakikada sizi alır başka dünyalara götürür. Hayat mottosu 'Gezmeyelim de taşa mı dönelim?'

Gökşen Çavuş ÇITIRIK Gezginstar
Gökşen Çavuş ÇITIRIK

Kapadokya bölgesinin şirin ilçesi olan Avanos'ta 1987 yılında doğdum. Memur olan anne ve babamın tatillerde sürekli gezme sevdası, bana taaa anne karnındayken geçmiş olmalı. Onlarla beraber Türkiye'nin bir çok şehrini çocukluğumdan gençlik yıllarıma kadar gezme fırsatım oldu. 2011 yılında çalıştığım firmadan ayrılıp, hem dil öğrenmek hem de yurt dışında bir süre yaşamak için tek başıma İngiltere'ye gittim ve ilk yurt dışı deneyimimi gerçekleştirdim. İstanbul'a tekrar döndüğümde finans sektöründe yeniden çalışmaya başladım ancak mutsuz olduğumu farkedip, yapmaktan keyif aldğım hobim olan pilates sporunu işe dönüştürdüm. Bu arada tadı damağımda kalan gezme aşkını fırsat buldukça devam ettirdim. 2014 yılında www.gezginstar.com blogunu açtım ve içerik üretmeye başladım. Şimdiye kadar 26 ülkede birçok şehri gezdim.

Dicle DOĞAN Hareket Amiri
Dicle DOĞAN

Ülkeler arası yürüyerek seyahat eden bağımsız koreograf, performans sanatçısı ve eğitmen. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans Anasanat Dalı’ndan 2011 yılında mezun oldu. 2006 yılından beri birçok uluslararası platformda önemli koreograf, yönetmen ve oyuncularla çalışma fırsatı buldu. 2015 yılından beri meditatif yaklaşımları derinlemesine bir yol ile araştırmak için ülkeler arası yürüyerek seyahat ediyor. Türkiye’de yürüyerek seyahat eden ilk kadın sanatçı olarak anılmaktadır.

Merve & Dilhan Lokal Turist
Merve & Dilhan

Ailelerinin dostluğu sayesinde çocukluklarından beri biribirini tanıyan Dilhan ve Merve kendi imkanlarıyla gezdikleri yerleri ve deneyimleri lokalturist hesabında paylaşıyorlar. Dilhan 1990 yılında Eskişehir’de doğdu ve gözleri çekik. İlkokul yıllarında çok fazla japon şakalarına maruz kaldı ama henüz Japonya’ya gidemedi. Şu an kurumsal hayatını sürdürürken bir de yetmezmiş gibi çocuklara piyano dersi veriyor.  En büyük hayali ise bir koalaya sarılmak. Merve 1985 yılında Eskişehir’de doğdu. Hobi olarak sosyoloji okudu. Medya sektörünü kurtarmaya çalıştı. Şimdi ise yeni bir maceraya atıldı ve eşiyle Katar’a yerleşti. Farklı kültürlerin içinde ortama ayak uydurmaya çalışıyor. İkisi de gezmeye doymadı, doymayacaklar.

Maya Gonca EMCİ Mayavanlife
Maya Gonca EMCİ

8 yaşındaki kızları Maya’nın hayali ve isteğiyle kendi yaptıkları karavanla dünya turuna çıktılar. Mart 2019’dan beri yolda olan aile şu anda Afrika'da. Sırada Amerika var. Baba (Emin Cihan) üniversitede öğretim üyesi, anne (Gonca) ise Yoga eğitmeni iken her şeyi arkalarında bırakıp karavanları MayaVan ile yollara koyuldular. Şimdiden 30.000 km yaptıkları bu turda 30 ülke ve sayısız şehir gören aile gezerken Maya’nın en büyük isteklerinden birini daha yerine getiriyor. Kendi deyişiyle “dünyadaki hasta ve aç çocuklar” için UNICEF ile birlikte yardım kampanyaları düzenliyorlar. Maya okuluna Avustralya’daki özel bir okuldan aldıkları eğitim programı ile devam ediyor. Karavanla dünya turundan önce de gezgin olan aile sayısız ülke ve şehir gezdi. 2009 yılında 1 sene Hindistan’da yaşadılar. Ayrıca Maya doğduktan sonra da Singapur, Malezya ve Tayland’da yaşadılar. Tüm yaşantılarını ve yol hikayelerini MayaVanLife isimli YouTube ve Instagram hesaplarında detaylı olarak paylaşıyorlar. 

Özden & Cengiz Milesfordreams
Özden & Cengiz

Biz gezmeyi çok seven beyaz yaka çalışanları olarak yıllık izin günlerinin sayılı olduğu zamanlarda elimizden geldiğince seyahat ediyor ve bu seyahatlerin hayalleriyle planlar yapıyoruz. Geçtiğimiz altı sene içerisinde beraber 30’dan fazla ülkeye seyahat ettik. Bizi heyecanlandıran, sabah akşamüzerine konuştuğumuz, fotoğraflarına bakıp iç geçirdiğimiz yerleri görebilmek en büyük zevkimiz. Seyahat öncesinde ise o yer ile ilgili kaynakların altını üstüne getiriyoruz. Tatilde geçireceğimiz süre kadar araştırma için zaman harcıyoruz ve açıkçası bundan da büyük keyif alıyoruz. Bu araştırmalar da öğrendiğimiz tüm bilgileri seyahatte yaşadıklarımızla harmanlayıp gitmek isteyenlere ışık tutması için Milesfordreams.net seyahat blogumuzda yazıyor ve fotoğraf tutkunu olarak çektiğimiz fotoğrafları @milesfordreams instagram hesabımızda paylaşıyoruz. Paylaşımlarımız sonrası bize teşekkürlerini ileten tüm okur ve takipçilerimiz de en büyük motivasyonumuz oluyor.

Gökçe Balta OTÇU Nerede Ne Yapılır
Reşat TAMAN Reshontheway
Seda Aydın ARSLAN
Seda Aydın ARSLAN

Merhabalar, ben Seda Aydın ARSLAN; yaklaşık 4 yıldır aktif olarak Instagram kullanıyorum. Gezdiğim gördüğüm yerleri, hazırladığım kombinleri ve yaşama dair birçok tavsiyeyi sosyal medyada takipçilerimle paylaşıyorum. Yeni yerler keşfetmek, seyahat etmek benim için ayrı bir öneme sahip; kendimi daha mutlu hissediyorum ve farklı mekanlarda huzur buluyorum. Gezmenin yanı sıra Instagram üzerinde tanıtım çalışmalarını ve kıyafet kombinlerimi farklı yerlerde tanıtarak; takipçilerimi hem bilgilendirmek hem de tavsiyelerde bulunmak beni mutlu ediyor.

Sevim Tekin GÖZAYDIN Sevimli Gurme
Alp Alper
İpek Evci Aradığınız Kişi Geziyor
Anıl & Selen Kuş Bakışı
Aslı Dumlu Aslının Yolları
Tora Erdiman Gezentor
Canan Demiray GezGörKeşfet
Derya Korkmaz Keşifperisi
Ayfer Yıldız MinikGezenti
Sevinç & Berk SevinçleGeziyorum
Akif Budak ÇokGezenGurme
Sema Eryiğit SarıŞekerSema
Tanin Helvacı
Tanin Helvacı

Babasının hobisinden dolayı fotoğrafla hayata başlamış ve ortaokulda yazları fotoğrafçı yanında çalışarak başlayan fotoğrafçılık hayatı, üniversitede fotoğraf kulüplerinde, inşaat mühendisi olmasından sonra da şantiyeler de devam etti. Dijital fotoğrafın ilerleme kaydetmesiyle 2006 yılından itibaren ise daha sistemli ve kontrollü bir fotoğrafçılık hayatı başladı. Ulusal ve uluslararası dergi ve sitelerde fotoğrafları yayınlandı. Birçok sergiye fotoğrafları ile katıldı. Magnum fotoğraf ajansının fotoğraf yarışmasında ön jüri seçmelerine alındı. Ülkemizde yapılan Photo Maraton fotoğraf etkinliklerini İstanbul, Ankara ve İzmir’de organize etti. Zaman yaratarak Ülkemizi ve Dünya’yı gezmeyi ve fotoğraflamayı amaç edinen ve gezdiği yerlerle ilgili fotoğrafları ile gösteriler yapmayı amaç edinmiştir. Özellikle gidilemeyen Kuzey Kore, Cezayir gibi ülkeleri fotoğraflayan Tanın Helvacı Geziyorum fotoğraflıyorum ve fotoğraflarımı kıskanmıyor paylaşıyorum.” diyor.

Hasan Ali Arıcan Avrupa Rüyası CEO
Gökhan Kuloğlu Gezgin Zirvesi Genel Koordinatörü

VİDEOLAR

Deniz KILIÇ
Sedat BOZKURT
Tülin KILIÇ
Ali ERİÇ
Hatice & Ertan
Enes ŞENSOY
Erkin YEŞİL
İlsu DİRGİN
Sevil MERT
Asil ÖZBAY
Aydan AYARCILAR
Dicle DOĞAN
Elana & Alper
Elif OMPUT
Güneş AKDOĞAN
Levent BİRER
Cemre Nur MELEKE
Müjde TÖNBEKİCİ
Özhan ÜNVERDİ
Şule ÖZÜRÜN BENDLER
Tuğçe G.AYIRICI
Ulaş YİĞİT

PROGRAM

7 MART CUMARTESİ 2020
09.00 – 10.00
Gezmeyi Yaşam Tarzı Yapanlar
Karavan   Bisiklet   Yelken   Motorlu Gezginler  
10.15 – 11.15
Çift Gezginler
11.30 – 12.30
Gurme Gezginler
12.45 – 13.45
Gastro Travel
14.00 – 15.00
Gezginler ve Sosyal Medya
15.15 – 16.15
Kadın Gezginler
16.30 – 17.30
Travel & Lifestyle & Blog
17.45 – 18.45
Gezgin Ödülleri Töreni

SPONSORLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Etkinliği kim düzenliyor?

  • "Gezgin Zirvesi” Avrupa Rüyası ailesinin katkılarıyla 7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Sahne Beşiktaş'ta gerçekleştirilecek. Gezgin Zirvesi’nde, gezerek yeni yollar keşfeden gezginler, yolculuk hikâyelerini sizlerle paylaşacak.

 • Nasıl kayıt olacağım?

  • Ana Sayfa ve menü de yer alan "Kayıt ol" butonlarımızı kullanarak ya da iletişim adreslerimizden bize ulaşarak kayıt olabilirsiniz.

 • Etkinlik ücretli mi?

  • Arka bahçesi yeni dünyalara açılan tüm gezi tutkunları, duyduk duymadık demeyin! Etkinlik ücretsizdir.

 • Etkinlik alanına nasıl giderim?

  • Sahne Beşiktaş, kolay ulaşılabilir konumdadır. Üsküdar ve Kadıköy'den motor ve vapurları kullanarak Beşiktaş'a ulaşabilirsiniz. Etkinlik mekanı Beşiktaş Çarşı içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Taksim, Kağıthane gibi yerlerden gelecek misafirlerimiz İETT'nin 129T, 26, 29D, 62 numaralı araçlarını kullanarak ulaşabilirler.

DİNLEYİCİ OLARAK KATILMAK İSTİYORUM!

BİZE ULAŞIN

Sahne Beşiktaş

İstanbul / Türkiye

info@gezginzirvesi.com

sponsor@gezginzirvesi.com